Pobiegli dla Ewy. 11-latka ma białaczkę

Pobiegli dla Ewy. 11-latka ma białaczkę
V Jubileuszowy Czarnkowski Bieg Mikołajkowy. W tym roku, mimo zimna i śniegu na starcie stanęło ponad 300 zawodników. Wszystko po to, aby pomóc chorej na białaczkę 11-letniej Ewie.  
 
W biegu wzięli udział zarówno dorośli jak i dzieci. Wszyscy przebrani za śnieżynki, elfy i świętych Mikołajów mieli do pokonania 5 kilometrów. Chętni mogli także wziąć udział w marszu nordic walking. Imprezie przyświecał jeden cel – pomoc 11-letniej Ewie.  

 - Co roku bieg jest charytatywny. Zbieramy pieniążki na leczenie chorego dziecka z Czarnkowa. W tym roku jest to Ewka. Cały dochód z wpisowego przeznaczony będzie na jej leczenie - mówi Katarzyna Baryczkowska, organizatorka biegu. 

Ewa od zawsze lubiła sport i zwierzęta. 3 miesiące temu diagnoza pokrzyżowała jej wszystkie plany. Dziewczynka musiała zrezygnować ze szkoły, przyjaciół, tenisa i siatkówki, czyli aktywności, które tak bardzo kochała.  

 - Wylądowaliśmy na hematologii w szpitalu w Poznaniu. Tam niestety diagnoza wskazała, że jest to białaczka limfoblastyczna - mówi Krzysztof Goleśniewski, tata Ewy. 

Leczenie choroby dla dzieci refundowane jest przez państwo. Jednak koszty częstych dojazdów do szpitala są bardzo wysokie. I to właśnie wydatki na podróże do Poznania mają pokryć zebrane podczas biegu pieniądze.  

Komentarze

Zobacz także

Nie znaleziono żadnych artykułów.