Uczestnikami przeglądu były osoby niepełnosprawne oraz uczniowie radawnickiej szkoły podstawowej. Na scenie występowali soliści oraz zespoły. Te ostatnie musiały składać się zarówno z uczniów pełnosprawnych, jak i osób z niepełnosprawnościami.
- Jak żyje się w ich świecie? Z jakimi trudnościami się borykają? Postanowiliśmy przekształcić to w formę festiwalu, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły się zaprezentować. Mogły pokazać, że także osoby, które funkcjonują nieco inaczej, mają talenty i pasje - oznajmia Mariola Gliniecka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Radawnicy.
Osoby pełnosprawne mogą pomóc im realizować się artystycznie. Takie wspólne przeżywanie występów ma przynieść pozytywne efekty zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.
- Kontakt jest najważniejszy – wzrokowy, dobre słowo. Potem możemy usiąść, porozmawiać, pośmiać się. To bardzo dobry czas, który łączy się z aurą przedświąteczną - mówi Klaudia Skotarczyk, ambasadorka festiwalu.
Gościem specjalnym festiwalu był Czesław Mozil, ambasador Fundacji Słoneczko, która na co dzień pomaga osobom niepełnosprawnym w pozyskiwaniu środków na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny.
Komentarze