Uczniowie nie chcą mieszkać w internacie?

Uczniowie nie chcą mieszkać w internacie?
Internat w połowie pusty. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu złotowskiego nie chcą w nim mieszkać. Obiekt przeszedł gruntowny remont.  
 
W internacie przy ulicy 8 marca w Złotowie zamieszkało 14 osób. Tyle samo miejsc pozostało wolnych. Internat zmodernizowano, właśnie po to, by zachęcić uczniów do nauki w złotowskich szkołach ponadpodstawowych. 

- Ten internat ma być takim magnesem dla uczniów nie tylko z naszego powiatu, ale przede wszystkim spoza, żeby mogli korzystając z naszej nauki, także zamieszkać tutaj - mówi Patryk Wruk, starosta złotowski. 



Na warunki uczniowie nie mogą narzekać. Obiekt przeszedł gruntowny remont.  

- Zapewniamy dwuosobowe pokoje, z łazienką, z toaletą. Do tego dostęp do w pełni wyposażonej kuchni - zachęca Przemysław Masternak, pracownik internatu. 

Prócz tego uczniowie mieszkający w bursie mogą korzystać z kompleksu boisk sportowych, bieżni tartanowej oraz urządzeń do kalisteniki. Uczeń miesięcznie za zakwaterowanie płaci 100 złotych oraz około 400 złotych za wyżywienie. To trzy posiłki dziennie.     
  

Komentarze

Zobacz także

Nie znaleziono żadnych artykułów.