Piłkę tyle, że ręką odbijano od ściany w podobny sposób już w starożytności. W Europie namiętnie grali tak mnisi, z czasem gra trafiła na magnackie dwory. Potem drewniane piłeczki zastąpiono skórzanymi, a około 1500 roku pojawiła się rakieta z drewnianą ramą i strunami. Początki współczesnego tenisa to końcówka XIX wieku i wojskowe koszary. Wtedy to oficer brytyjskiej armii, wymyślił grę, która najbardziej przypomina współczesną odmianę tenisa.
- Myślę, że to jest sport dla każdego w każdym wieku. Niektórzy chcą zawodowo, my bawimy się w Polską Ligę Tenisa – to jest dla amatorów, a niektórzy chcą po prostu spotkać się w piątek i poodbijać, do czego fajne są deble. Wtedy spotyka się więcej osób, bo są cztery na korcie, więc ja polecam to każdemu - przekonuje Marcela Czerwińska, zawodniczka.
Jak podkreślają zawodnicy, nie o wynik tu chodzi, a o dawkę ruchu i endorfin. W dodatku tenis jest teraz na fali. Wszystko oczywiście przez święcących na arenie międzynarodowej tenisowe triumfy Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Chętnych do tej dyscypliny jest przez to coraz więcej, choć Piła ma profesjonalne korty tenisowe już od 20 lat.
- Zaczynaliśmy z jednym kortem. Ta infrastruktura dzisiaj powiększyła się. Prawie 70 dorosłych członków i 60 dzieci. Więc to jest wynik, który cieszy. Rozwijamy się jako klub też, bo w tej chwili mamy już sześciu licencjonowanych trenerów i jesteśmy licencjonowanym klubem Polskiego Związku Tenisa - mówi Mariusz Szczeciński, organizator zawodów, Klub Tenisowy “Mario”.
Dwudniowy turniej tenisa w Pile zakończył się w niedzielę. Najlepsi zawodnicy, oprócz pamiątkowych pucharów otrzymali także profesjonalne rakiety tenisowe.
Komentarze