Do 12.00 grupy zorganizowane, a od południa do godziny 14.00 pozostali goście mogą podpatrzeć, jak pracują analogowi astronauci, w jakich warunkach odbywa się misja kosmiczna i gdzie śpią badacze kosmosu. Są także interaktywne stoiska z robotami.
Co czeka na gości?:
- zwiedzanie symulowanej stacji kosmicznej, gdzie analogowi astronauci prowadzą swoje eksperymenty i mieszkają na co dzień,
- odkrycie wyzwań, jakie czekają na astronautów podczas misji,
- zapoznanie się z łazikiem oraz procedurami symulowanych spacerów kosmicznych,
- zabawa z robotami humanoidalnymi,
- poznanie zwariowanych robotów,
- pokaz, jak są przygotowywane posiłki dla astronautów,
- interaktywne stanowiska pokazujące, jakie tajemnice skrywa kosmos, jakie planety są zdatne do życia i ile waży jeden kilogram na Księżycu,
- budowa własnych map nieba,
- możliwość sterowania robotami.
Dodatkowo każdy będzie miał możliwość zaprojektowania ścieżki, po której będą się poruszać roboty reagujące na kolory. Można też zobaczyć wystawę ścianek informacyjno-edukacyjnych, obejmujących swoją tematyką ekologię, cele zrównoważonego rozwoju, OZE, oraz pozytywne zmiany jakie następują w mieście Piła.
Analogowe misje kosmiczne są częścią projektu „Miasto Piła z nową energią!”, który realizowany jest w ramach Funduszy Norweskich oraz dofinansowania z budżetu państwa. Za organizację i przebieg misji odpowiada spółka „Space is More” z Wrocławia, która swój habitat kosmiczny parę lat temu zaprojektowała i stworzyła w jednym z powojskowych hangarów na lotnisku w Pile.
Źródło i zdjęcia: Spółka GWDA/FB
Komentarze