Powiat złotowski wchodzi w skład słupskiej strefy ekonomicznej, zarządzanej przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego. Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o ulgach podatkowych, wynikających z udziału we wspólnych programach i współpracy z agencją. Ale nie tylko...
– To jest właśnie okazja, żeby wysłuchać też zagrożeń, które mam nadzieję przedstawią przedsiębiorcy, dla swoich firm, dla swoich instytucji. Na to właśnie liczymy – mówi Ryszard Goławski, starosta złotowski.
Takie spotkanie, to także możliwość uzyskania informacji, jak swoją firmę rozwinąć i jak uniknąć zagrożeń wynikających z przemian makroekonomicznych na świecie, które wpływają na naszą gospodarkę. To także sposób na zasięgnięcie informacji, jak i gdzie można pozyskać pieniądze na rozwój.
– Dziś najważniejsza jest informacja o tym, gdzie można się udać, co można pozyskać. Przede wszystkim trzeba pozyskać kapitał i są bardzo, bardzo duże możliwości rozwoju dla tych firm poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju programach, dofinansowaniach, dotacjach i tak dalej – wyjaśnia Juliusz Brewka, przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego.
Zawirowania w gospodarce związane z pandemią i wojną w znaczący sposób wpłynęły na kondycję polskich firm. Podwyżki cen za zużycie prądu i gazu sprawiły, że przedsiębiorcy znów stanęli przed kolejnym wyzwaniem – jak przetrwać?
– To jest taki okres, kiedy wielu przedsiębiorców szuka rozwiązania tych problemów. Myśląc na przykład o energetyce jest kolejne duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców budową nowych, własnych źródeł wytwórczych, czyli tu jest kwestia fotowoltaiki, to jest kwestia wiatraków, które można stawiać w obszarze w swojej aktywności, które mogą obniżać koszty działalności – mówi Mirosław Kamiński, prezes zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Po panelu dyskusyjnym oraz prezentacji form pomocy firmom w ramach udziału w słupskiej strefie gospodarczej, wręczone zostały odznaczenia najbardziej zasłużonym przedsiębiorstwom powiatu złotowskiego.
Komentarze