Celem obchodów jest przypomnienie praw osób pokrzywdzonych przestępstwem. Obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą są bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcy prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi
oraz inni specjaliści.
Od poniedziałku do piątku w trakcie „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz z Komisariatu Policji w Wyrzysku będą pełnić dyżury w godzinach 8.00-20.00. Mundurowi udzielą zainteresowanym informacji o sposobie postępowania w przypadku stania się ofiarą przestępstwa i uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym.
22 lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem trwać będzie od 20 do 26 lutego.
fot. KPP Piła
Komentarze