
- Przystąpienie do tego programu poparłem konsultacją społeczną w środowisku. Ze strony gabinetów ginekologicznych otrzymałem potwierdzenie, że powinniśmy się w to włączyć. Takie potwierdzenie otrzymałem również wtedy, gdy wyszedłem do radnych z propozycją projektu uchwały finansującej ten projekt. Dzisiaj umowa jest podpisana i dzisiaj złotowianie mogą zgłaszać się do tego projektu, który dofinansowuje ten program w kwocie 5 tys. zł na parę - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.
Łącznie na zabiegi miasto wyda ze swojej kasy 30 tysięcy złotych, czyli z programu będzie mogło skorzystać 6 par. Jak się okazuje, zapisy na ten rok zostały już wyczerpane. Chętni, którzy zgłoszą się teraz, trafią na listę rezerwową.
Jak zdradza burmistrz Złotowa, miasto w przyszłym roku także będzie chciało przystąpić do tego programu. Zabiegi są przeprowadzane w poznańskiej klinice. Wszyscy chętni muszą spełnić kilka warunków. To m.in. zameldowanie w Złotowie, wiek partnerów (każda osoba z pary nie może mieć mniej niż 25 lat, a partnerka więcej niż 40) oraz udokumentowane problemy związane z niepłodnością pary.
Komentarze