Książki na 14 lutego

Książki na 14 lutego
Jest niewiele miejsc na świecie gdzie 14 lutego można świętować w dwojaki sposób… Księgarnia znajdująca się przy ul.14 Lutego w Pile, z okazji zbliżających się Walentynek oferuje nie tylko książki o miłości, ale także coś specjalnego dla pilan… 

14 lutego 1945 roku Piła została zdobyta przez wojska radzieckie - tym samym zakończył się 123-letni okres zaborów. Miasto powróciło w granice odradzającego się państwa polskiego. W związku z tym z okazji siedemdziesiątej siódmej rocznicy księgarnia zachęca do przeczytania nie tylko romansów, lektur stricte walentynkowych ale również, książek autorstwa osób związanych z Piłą.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi, wyjątkowymi tytułami.  
 
Tadeusz Wyrwa-Krzyżański, “W trzy chwile po Pile” - książeczka z literackiego testamentu poety zawiera 11 wierszy o Pile z ilustrowanych kolażami zdjęć Mirasa Magonesa i Andrzeja Oseska. Wydawnictwo jest pewnego rodzaju magicznym spacerem po Pile. 


Sylwia Chmiel, “Walentynki święto zakochanych. Historia najbardziej romantycznego święta na świecie.” - Wszystko o walentynkach – najsympatyczniejszym i najbardziej romantycznym święcie świata. Prawda i legendy o patronie zakochanych, miłosne wróżby, zaklęcia i czary, najpiękniejsze słowa o miłości, cytaty, wiersze, wyznania. Okazuje się święto miłości obchodzi się pod każda szerokością geograficzną, choć nie wszędzie w tym samym dniu. Zakochani Hiszpanie, na przykład, 23 kwietnia, w dniu św., Jerzego, którego uznają za patrona zakochanych, obdarowują się różami i książkami. Może pójść za ich przykładem? „Walentynki” to obowiązkowa lektura dla zakochanych, a przy tym idealny prezent dla Niej i dla Niego. 


Jerzy Utkin “Nikt nie woła” - autor to przede wszystkim poeta nurtu liryki obywatelskiej, posługujący się najczęściej mową wiązaną. Debiutował w pierwszej połowie lat 80. XX w w prasie regionalnej Wielkopolski. Na przestrzeni ostatnich 35 lat jego utwory prezentowane były m. in. na łamach takich ogólnopolskich periodyków literackich jak: „Twórczość”, „Akant”, „Gazeta Kulturalna”, „Temat”, „Autograf”, „Nihil Novi”, „Okolica Poetów” i wielu innych. Jego wiersze tłumaczone były m. in. na język rosyjski, ukraiński, białoruski, grecki, szwedzki, niemiecki i francuski. 

 
Józef Maciej Roślicki “Myśli zebrane” - To dziennikarz, felietonista, autor. Były sprawozdawca parlamentarny znający arkana najwyższej władzy.  Współpracował z mediami polonijnymi na całym świecie. Jedna z wypowiedzi czytelnika książki  - Gratuluję! – przeczytałem „Myśli…” i jestem pod wrażeniem ich głębokiej treści. Gratuluję pomysłu, a przede wszystkim dociekliwości, krytycznego spojrzenia na życie i obecną rzeczywistość, w której przyszło nam wspólnie żyć – pisze prof. dr hab. n. med. Bohdan Trzeciak.  

 
Jolanta E. Wysocka “Wpisana w życie” - to zbiór wierszy napisanych przez naszą, pilską poetkę. 

fot. materiały TV ASTA


 

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.

Zobacz także

Nie znaleziono żadnych artykułów.