- Dobro wraca - mówi Grzesiek Marciniak Jr. z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
-Widzimy to na każdym kroku i w różnorodnych gestach. Pewna pani podarowała naszej koleżance z KDK chwytaki do zbierania śmieci, żeby rozdała je uczestnikom. Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej oferuje poczęstunek, wspomagają nas podopieczni Markotu, dołączają przechodnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że odbiór naszej inicjatywy jest pozytywny i że chce w niej uczestniczyć tak wielu mieszkańców. Uczestnicy sobotniej akcji zebrali około 2 ton odpadów, głównie szklanych butelek, ale były też inne znaleziska: ubrania, buty i elementy wyposażenia mieszkań. Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zajęła się firma Altvater.
Zgodnie z ustalonym harmonogramem będą się spotykać zwykle w ostatnią sobotę miesiąca, chcąc w tym sezonie uprzątnąć jeszcze park przy Ceglanej w okolicy ul. Bogusławskiego, Zalew Koszycki, lasek przy Mickiewicza i Podlasie.
Klub Dobrego Klimatu tworzą społecznicy, firmy, organizacje oraz instytucje, którym zależy na środowisku i czystym otoczeniu. To m.in. Altvater Piła, Grupa Zero Waste, „Jeziorki – Aktywna Wieś”, Studio K2, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Nadnotecki Instytut UAM w Pile, Pilski Bank Żywności, Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, Ruch Obywatelski, Warsztatownia Piła, Współdzielnia i Związek Międzygminny PRGOK.
fot. Altvater Piła
Komentarze