W środę zaczął działać pierwszy punkt szczepień masowych w Pile. Na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei pierwsi pacjenci zostali zaszczepieni. Niektórzy nie musieli wychodzić z samochodu.
- Mamy tutaj sześć stanowisk Drive Thru, gdzie pacjenci zmotoryzowani mogą podjechać nie wysiadając z pojazdu, zostać zakwalifikowanym i zaszczepionym oraz dwa stanowiska, w razie czego dostawiamy też trzecie, dla osób niezmotoryzowanych, które tutaj przyjdą pieszo - tłumaczy Szymon Kozłowski, kierownik NZOZ COR.
W tym punkcie dostępne są preparaty wszystkich firm. Pfizera, Modernę czy Astrę Zeneckę może tu przyjąć nawet 500 osób dziennie. Drugi punkt szczepień masowych w Pile znajduje się w budynku byłego domu dziecka w pobliżu Szpitala Specjalistycznego. Ten zacznie działać od piątku.
W powiecie złotowskim są trzy miejsca wyznaczone do szczepień masowych. W zeszłym tygodniu zaczął działać ten mieszczący się w budynkach CKZiU przy ul. Norwida. Szczepić się można także w Czarnkowie w hali przy SP2.
- To jest moja druga dawka i ja nie miałem żadnych obaw. Po pierwsze dawce nic mi nie było i teraz też nie będzie. Jestem za szczepieniami, też przeszłam covid i wiem, że choroba jest nieprzyjemna, dlatego polecam szczepienia - mówią mieszkańcy Czarnkowa.
W Chodzieży od wtorku szczepią w budynku przy szpitalu powiatowym oraz w sali sportowej w szkole podstawowej nr 1. Od czwartku za to zacznie szczepić Wałcz. Tu w trzech garderobach Wałeckiego Centrum Kultury mieszkańcy będą szczepieni Astrą Zenecą.
- Będą szczepieni w bardzo dobrych warunkach, przy bardzo dobrej opiece i lekarskiej i personelu średniego, ale przede wszystkim przy bardzo dobrej opiece szpitala węzłowego, bazowego, który ma opiekę na tym punktem - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.
W przyszłym tygodniu otwarte będą już wszystkie punkty na mapie naszego regionu. Ponadto cały czas odbywają się szczepienia populacyjne w szpitalach i przychodniach. W punktach szczepień masowych będzie mógł przyjąć szczepionkę każdy chętny Polak, od poniedziałku już bez ograniczeń rocznikowych.
fot. Starostwo Powiatowe w Pile
Komentarze