– W sytuacji, gdy rząd zlikwidował tę formę leczenia niepłodności, zdecydowaliśmy się uruchomić taki program w Wielkopolsce i dołączyć do miast w naszym regionie, które już przeznaczyły fundusze na wsparcie leczenia metodą in vitro. Wiadomo, że posiadanie dzieci jest dla par jednym z ważniejszych elementów ich wspólnego życia. Jeśli więc tylko medycyna może im w tym pomóc, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by im to umożliwić - mówi Paulina Stochniałek, członek Zarządu
Województwa Wielkopolskiego.
Każda z tych dwustu par będzie mogła liczyć maksymalnie na 5 tys. zł dofinansowania do zabiegu. Z tego programu skorzysta także dziesięć kobiet zmagających się z chorobami onkologicznymi. W ich przypadku procedura mrożenia komórek jajowych, po to by w przyszłości, po wyleczeniu skorzystać z zapłodnienia, będzie darmowa.
Ten milion złotych to początek. Każda z par zakwalifikowana do in vitro, będzie mogła skorzystać z maksymalnie trzech prób, dlatego samorząd zabezpieczy kolejne pieniądze w budżecie na dofinansowanie kolejnych zabiegów.
Chętni do udziału w programie mogą się zgłaszać do partnerów programu: kliniki Medi Partner oraz do Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Komentarze