Nadnotecki Instytut UAM w Pile wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego zaprasza na wykłady i warsztaty poświęcone profilaktyce uzależnień. Prelegenci pokażą jak skutecznie pracować z dziećmi i młodzieżą, wykorzystując zweryfikowane naukowo metody. Profilaktyka nie musi być nudna, może być mocno rozwojowa, a przede wszystkim - jeśli odwołamy się do sprawdzonych metod i technik - skuteczna.
Profilaktyka oparta na dowodowych naukowych (evidence based practice) to taka, w której rozwiązania przed wprowadzeniem do działania, zostały sprawdzone pod kątem ich efektywności. Zajęcia poprowadzą pracownicy Zakładu Resocjalizacji UAM - pedagodzy i praktycy związani na co dzień z pracą w szkole oraz w środowisku lokalnym, również tym trudnym. Dostrzegając, w jak zmiennej i momentami niebezpiecznej, ale jednocześnie niezwykle ciekawej, rzeczywistości funkcjonujemy, zostanie zaproponowane nowe spojrzenie na profilaktykę. Prelegenci nie tylko opowiedzą o źródłach podejścia do profilaktyki, ale przede wszystkim pokażą jak skutecznie pracować z dziećmi i młodzieżą, wykorzystując zweryfikowane naukowo metody. Oprócz sesji referatowej, odbędzie się także sesja warsztatowa. Warsztaty będą okazją do tego, by spróbować wybranych technik w praktyce.
Serdecznie zapraszamy pedagogów, nauczycieli, edukatorów i pracowników Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych!
Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Zapisz się
Program konferencji
Warsztaty dla rodziców i opiekunów „Rodzicielskie ABC” w zakresie przeciwdziałania używaniu substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież
Nadnotecki Instytut UAM w Pile, 14 listopada 2019 r. godz. 16.30 – 18.00
Nadnotecki Instytut UAM w Pile wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego zaprasza rodziców i opiekunów do udziału w warsztatach pt. „Rodzicielskie ABC” w zakresie przeciwdziałania używaniu substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież. Warsztaty poprowadzą pracownicy Zakładu Resocjalizacji Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM: pedagodzy, psychologowie, prawnicy i socjologowie.
W życiu rodzinnym, czekają nas nie tylko chwile pełne radości, ale również i te trudne, w których musimy działać skutecznie, mając na uwadze dobro naszych dzieci. Jeśli chcą Państwo swoje kompetencje rozwinąć, poznać nowe wyniki badań, przećwiczyć skuteczne rozwiązania, albo po prostu posłuchać - to zapraszamy do udziału w warsztatach. Porozmawiamy nie tylko o tym co zrobić, gdy do trudnej sytuacji już doszło, ale również jak do niej nie dopuścić. Zastanowimy się, gdzie szukać pomocy i jak robić to skutecznie. Będzie także okazja do wypróbowania skutecznych modeli zachowań, reakcji, strategii. Wiemy, że praktyka czyni mistrza.
Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów i wychowawców!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.
Zapisz się
Program konferencji
Komentarze