- Poprzez tę inicjatywę chcieliśmy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami, choć często potrzebują i oczekują pomocy, to równocześnie chcą i mogą pomagać w ważnych sprawach. Postanowiliśmy pomóc pszczołom, aby one mogły w przyszłości pomóc wszystkim ludziom, niezależnie, czy są pełnosprawni, czy niepełnosprawni. Pszczoły dbają o świat, niestety z naszą, ludzką społecznością jest gorzej – mówi Wojciech Retz, przewodniczący
stowarzyszenia.
Ul po raz pierwszy stanął nad jeziorem jesienią. Niestety, został wtedy częściowo zniszczony. Wiosną Stowarzyszenie Na Górze oraz jego podopieczni odnowili go i zawiesili tablicę informującą do czego służy - tak, aby ponownie nie pomylili się ci, którzy myśleli, że jest to przyrząd do ćwiczeń na siłowni.
Pomysłodawcy mają nadzieję, że ta konstrukcja, oprócz tego, że jest domem dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających, będzie też służyła jako element edukacji.
Wycieczka do ula to doskonały pomysł na lekcję przyrody dla dzieci i młodzieży z chodzieskich i okolicznych szkół. Można go znaleźć przy mostku nad rzeczką Bolemka uchodzącą z jeziora miejskiego.
Komentarze