Niezbędne zmiany w sposobie nauczania

Niezbędne zmiany w sposobie nauczania
Jak ma wyglądać system edukacji w przyszłości? Nad tą kwestią dyskutowali uczestnicy sobotniej, ogólnopolskiej konferencji na pilskim UAM-ie. Na gości czekało wiele warsztatów i prelekcji. A wszystko to inspirowane postacią podwójnej noblistki, Marii Skłodowskiej-Curie.

- Nauczyciele potrzebują nowoczesności. My musimy uczyć dzieci w inny sposób. To nie może być tylko ławka, to nie może być tylko klasa. Musimy wyjść, musimy pracować w imię łączenia przedmiotów. Przedmioty przyrodnicze to nie tylko przedmioty przyrodnicze, łączmy to z przedmiotami humanistycznymi. Z takim lekkim flow, swadą i lekkością uczmy dzieci przy pomocy wszystkich nowoczesnych mediów -

mówiła Katarzyna Kwaśnik z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
 
Nowoczesnych mediów, czyli przede wszystkim internetu. Uczestnicy konferencji poruszali temat zmian w sposobie nauczania. Praktycznie wszyscy byli zgodni co do tego, że polski system edukacji wymaga unowocześnień, a także wyjścia poza utarte schematy. Zwracano uwagę na ważną rolę  współpracy w grupach oraz rolę nowych technologii w procesie nauczania. Dla uczestników konferencji przygotowane także szereg prelekcji, które pokazywały m.in.  jak prowadzić lekcje dla przedszkolaków, pokazać uczniom zalety nowoczesnych technologii, czy przeprowadzić chemiczne eksperymenty.

Komentarze