Policja tworzy mapę zagrożeń bezpieczeństwa

Policja tworzy mapę zagrożeń bezpieczeństwa

By poczuć się bezpiecznie oraz by ułatwić kontakt na linii mieszkaniec–policja – między innymi z tych powodów powstała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli platforma na której każdy będzie mógł anonimowo zaznaczyć miejsca, w których jest niebezpiecznie.

– Każdy obywatel będzie mógł wskazać, które miejsce w jego ocenie jest zagrożone, a my będziemy mogli podejmować skuteczne działania mające na celu wyeliminowanie takiego zdarzenia, czy niebezpiecznego miejsca
- tłumaczy mł.insp. Sławomir Sobański, zastępca komendanta powiatowego pilskiej policji.

A zagrożenia te zostały podzielone na trzy podstawowe kategorie: zagrożenia drogowe, np. przekroczenia prędkości, miejsca, w których gromadzą się nieletni oraz spożywany jest alkohol a także niebezpieczne zbiorniki wodne. Linki do Mapy znajdują się na każdej stronie KPP. Z jednego nr IP można zgłosić raz dziennie jedno miejsce. Policjanci mają dwa dni na podjęcie działań, polegać one będą na pięciodniowym monitoringu i weryfikacji tego miejsca, jeżeli potwierdzi ona fakty zawarte w zgłoszeniu, miejsce to zostanie dodane do listy miejsc objętych wzmożonymi działaniami policji. Należy jednak pamiętać, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń wymagających natychmiastowych interwencji.

Komentarze