Edukacyjny pakt

Edukacyjny pakt

Informatyka w biznesie i administracji to nowy kierunek kształcenia i efekt porozumienia między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu, a Brygadą Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód.

Nowy kierunek ma odpowiadać potrzebom rynku pracy i zapewnić studentom kształcenie na najnowocześniejszym sprzęcie, w oparciu nowe systemy.

Współpraca rozpoczęła się w ubiegłym roku. Brygada Wsparcia przekazała PWSZ duży księgozbiór, a na PWSZ pojawili się studenci - żołnierze. Efekt tej współpracy to nowy kierunek studiów - informatyka w biznesie i administracji. - Nie jest to kierunek tylko dla informatyków. Jego absolwenci będą w przyszłości administratorami sieci. Będą biegle posługiwać się nowoczesnym oprogramowaniem i sprzętem. Takie osoby są potrzebne w każdym przedsiębiorstwie – mówi Marek Siek, prodziekan PWSZ w Wałczu.

Program kształcenia to połączenie potrzeb wojska i cywilnej uczelni. Kierunek powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy. - Jest to budowanie zespołu, ale i poszerzanie wiedzy technicznej wśród żołnierzy tak technicznej jednostki, jaką jest Brygada Wsparcia Dowodzenia – mówi płk Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu P-W w Wałczu.

Współpraca jest obopólna, więc i korzyści z podpisanego porozumienia będzie miała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu. - Mamy możliwość korzystania ze wspaniałych laboratoriów. Najnowocześniejszych, na poziomie europejskim. I to właśnie dzięki wojsku i jego pracownikom – prof. nadzw. Jolanta Witek, rektor PWSZ w Wałczu.

Kierunek uruchomiono w październiku tego roku. Studia prowadzone są w systemie przemiennym, co znaczy, że studenci już w trakcie studiów zatrudniani są u potencjalnego przyszłego pracodawcy. Obecnie na kierunku: informatyka w biznesie i administracji jest 42 studentów.

Komentarze